Profil Działalności

Fuero Games jest niezależnym studiem gamedeveloperskim, którego misją jest rozpalanie w ludziach emocji poprzez tworzenie gier dostarczających wyjątkowych i niezapomnianych wrażeń. Spółka działa na rynku od grudnia 2012 r. i od tego czasu wypracowała strategię działalności opartą na trzech filarach: gry mobilne, gry na PC i konsole oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne. Fuero Games posiada swoje oddziały i zespoły developerskie w Warszawie, Białymstoku oraz białoruskim Mińsku. Do najważniejszych dotychczas produkcji spod szyldu Fuero Games, które pojawiły się na rynku gier mobilnych należą takie produkcje jak The Witcher: Battle Arena, Lewandowski: Football Star oraz Brick Royale, które są tytułami free-to-play z gatunku hybrid-casual. Sukces na komputerach osobistych oraz konsolach ma zapewnić studiu długo oczekiwana gra Bushy Tail. Przepiękna i wzruszająca opowieść o przygodach liska zyskała uznanie na targach takich jak Casual Connect, czy paryskim Game Connection Europe.

Zespół składa się z ponad 50 doświadczonych specjalistów, którzy poza grami, tworzą rozwiązania dla programistów. Fuero Games przynosi branży pionierskie metody testowania gier mobilnych oraz aplikacji. Autorska technologia o nazwie WhatTheBug.io pozwala na automatyczne generowanie scenariuszy testowych. Dzięki temu program w kilka chwil jest w stanie przetestować nieliniową fabułę gry, sprawdzając wszystkie z setek ścieżek możliwych do wybrania przez gracza, bez względu na urządzenie, z którego będzie on korzystał. Innowacyjne w skali światowej mechanizmy są dostępne dla każdego twórcy, który chce usunąć błędy znajdujące się w jego grach. Obecnie spółka w pracuje nad uruchomieniem serwisu, który już z poziomu przeglądarki będzie odpowiadał na potrzeby klientów – start Whatthebug Online planowany jest na drugą połowę 2021.

Opis rynku

W 2020 roku całość globalnego rynku gier wyniesie 159.2 mld dolarów wg raportów Newzoo. Sektor gier rozwija się w tempie około 9% rocznie, natomiast poszczególne podsektory charakteryzują się różną dynamiką wzrostu. W przypadku PC jest to około 5%, konsol – 9%, a gier mobilnych około 12% rocznie. W 2020 roku produkcje na komputery osobiste przyniosą blisko 37 mld, na konsole 45 mld, natomiast gier mobilnych ponad 77 mld dolarów przychodu.

Wartość polskiego rynku gier w 2019 szacowana była na 596 milionów dolarów, co oznacza wzrost o 50 milionów dolarów względem 2018 roku. Możemy pochwalić się 24. miejscem na rynku globalnym, oraz drugim (po Rosji) w Europie Wschodniej. Wzrost znaczenia polskiego rynku można zauważyć od 2015 roku – miały na to wpływ m.in. premiery Wiedźmina 3 oraz Dying Light. Kolejne lata owocowały dalszym umacnianiem się wizerunku i znaczenia polskiego sektora gier. Również premiery mniejszych producentów (jak Superhot, Layers of Fear, Shadow Warrior 2, Frostpunk) nie tylko spotkały się z przychylną opinią recenzentów, ale przede wszystkim uzyskały dobre wyniki sprzedaży. Za udanymi premierami gier idzie też wzrost znaczenia polskich developerów na świecie. Dzięki wcześniejszym sukcesom oraz umowom z renomowanymi partnerami jak m.in. Microsoft, wartość polskich spółek GameDev w I kwartale 2019 roku wyniosła ponad 30 milionów złotych, a na premiery kluczowych produktów Made in Poland, czeka z zapartym tchem cały świat.

Zarząd

o   sylwetki członków zarządu, zdjęcia, krótki opis ich doświadczenia w branży/wykształcenie. 

Rada nadzorcza

o

Akcjonariat

o